Hakkımızda

Sancak Veteriner Kliniği Olarak; Hijyene önem veriyor, doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması amacıyla alanında uzman hekim kadromuzla hizmet sunuyoruz. Dostlarımıza ve sizlere karşı sorumluğumuzu empati kurma anlayışı ile birleştirerek çıktığımız bu yolda önceliğimiz onlara kendilerini güvende hissedecekleri ortamı sağlamak.

İletişim

@2021 Sancak Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Bilindiği üzere sağlıklı olan kedilerin ortalama gebelik dönemi 60 ile 65 gün aralığındadır. Doğumun yaklaştığı kedilerimizin davranışlarından da kolaylıkla anlaşabilmektedir. Nitekim kediler doğum yaklaştığında ekseriyetle yalnız olmak isterler. Kedilerin gebeliğinde ki en önemli detay dişi kedinin çiftleştiği erkek kedinin ırkının bilinmesidir. Çünkü doğum esnasında beklenmedik durumlarla karşılaşmak mümkündür, örneğin dişi kedi kendinden büyük ırka sahip bir erkek kedi ile çiftleşme gerçekleştirdiyse doğum sürecinde yavruların kanalı tıkaması olağan durumlar arasındadır. Bu gibi durumlarda kedi sezeryan operasyonu yapılmaktadır. 

Köpeklerde aynı şekilde ekseriyetle doğumlarını kendileri yapabilirler. Sağlıklı bir köpeğin gebelik süresi ortalama 55 ile 70 gün aralığındadır. Eğer bu süre dolmuş ve köpeğiniz doğum gerçekleştirmemiş ise mutlaka veteriner hekimden destek almanız önerilmektedir.  Yine köpeklerde ortalama doğum süresi yaklaşık yarım saat sürmektedir. Eğer bu süre kabul edilenden daha uzun sürüyorsa yine mutlaka bir veteriner hekimden destek almanız gerekebilmektedir.

Evcil hayvanlarınızın gebelik dönemi, doğum ve doğum sonrası süreçlerine ilişin her türlü konuda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.